Poczuj MOC przygody - Światowe marki

Trasy i hotele

Warszawa - Kazimierz Dolny

Jest to niezła opcja na jednodniowy wypad za miasto. Jeśli macie ochotę na dłuższy wypoczynek rozciągnięcie wizyty w Kazimierzu o kilka dni jest dobrym pomysłem. Wyjeżdżamy z Warszawy w stronę południa trasą 801. Po przecięciu drogi krajowej numer 50 musicie liczyć się z dramatyczną nawierzchnią. Mimo to opłaca się nadwyrężyć zawieszenie motocykla, gdyż droga ciągnie się wzdłuż Wisły zapewniając świetne widoki. Nawierzchnia poprawia się, gdy dotrzemy do Dęblina. W Puławach kierujemy się na trasę numer 824, która zaprowadzi nas do Kazimierza Dolnego. Na miejscu do dyspozycji mamy dziesiątki kawiarni i restauracji. Nie możemy ominąć piekarnii Sarzyński, w której kupimy znane ciastowe koguciki. Jeśli w drodze powrotnej nie macie ochoty na asfaltowy offroad trzymajcie się trasy 824, która doprowadzi was do krajowej "17-stki", a ta wiedzie do samej stolicy.  

Długość trasy 295 km 

 

Wielka i Mała Pętla Bieszczadzka

Unikalne połączenie dzikiej, wciąż nieskalanej komercją przyrody i pięknych, krętych szos każdemu bikerowi dostarczy mnóstwa frajdy i zapewni niezrównany relaks. Mnogość pamiątek po smutnej historii tych terenów pozwala odkrywać Bieszczady wciąż na nowo, a łatwy dostęp do kwater i pysznej kuchni skłania do częstego odwiedzania tych terenów.

 

Droga Kaszubska

Trasa turystyczna biegnąca przez samo serce Kaszubskiego Parku Krajobrazowego to największe zaskoczenie podczas naszej wyprawy. Przepiękna droga położona między jeziorami przebiega przez urokliwe wsie i cieszy motocyklowe serce nie mniej niż podjazd pod Stelvio. Jest przy tym znacznie mniej zatłoczona, a asfalt ma całkiem znośną jakość.


Droga Stu Zakrętów

Kultowa trasa łącząca Kudowę-Zdrój z Radkowem biegnie przez Park Narodowy Gór Stołowych. Takie położenie sprawia, że tuż przy drodze co rusz wyrastają niezwykłe formacje skalne, a w pobliżu znajdują się unikalne skarby natury – Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. To jedna z najbardziej znanych tras motocyklowych w Polsce.


Szlak Orlich Gniazd

Jura Krakowsko-Częstochowska to żelazny punkt na mapie każdego bikera. Ilość motocykli, która pojawia się każdego roku między Częstochową a Krakowem może przyprawić o zawrót głowy. Kuszą średniowieczne zamki i wspaniałe kręte drogi, liczne kwatery zachęcają do pozostania tutaj na dłużej.


Kubalonka i Salmopolska

Dwie najbardziej znane beskidzkie przełęcze tworzą znakomitą trasę motocyklową – pełną skrytych gdzieś po drodze atrakcji, niebiańskich smaków i niezliczonych okazji do zrobienia wspaniałych zdjęć. W sezonie letnim droga jest zdominowana przez jednoślady, choć drogowcy wydają się tego nie zauważać i nie sprzątają pozostałości po deszczach i zwierzętach.